Золоті батони: чому подорожчає хліб


Пізня весна, посуха та несвоєчасні дощі – страшний сон, який, на жаль, став реальністю для українських виробників пшениці та у результаті – українських споживачів.

Червнева посуха негативно вплинула на якість врожаю зернових у цілому та українського зерна зокрема. Через це виробники хлібобулочних виробів говорять, що у дефіциті якісне збіжжя, яке відповідало б заявленим стандартам і з якого можна виготовляти борошна.

Така ситуація, на думку, експертів, призведе в Україні до можливого підвищення цін на хліб на третину.

На хлібозаводі «Теремно Хліб» говорять про незадовільну якість зерна. На відміну від хлібозаводу на Волині, у «Київхлібі» ще немає висновків щодо якості сировини цього сезону, бо з новим борошном тільки починають працювати. У підприємства немає можливості запасатися сировиною, тому працюють за поточними цінами. Саме через це, за словами голови правління «Київхліб» Володимира Череди, ціни на хліб зростуть, як це було й у попередні роки.

Нагадаємо, цього року тривалу спеку напередодні збирання врожаю в Україні змінили рясні дощі. Занепокоєння фермерів через зливи з можливим градом не були безпідставними: тривалі дощі заважали якісному прибиранню врожаю зернових у деяких українських областях.

За повідомленням Міністерства аграрної політики і продовольства, на 1 серпня на полях залишалось понад 1,5 млн гектарів пшениці. Указана кількість у перерахунку складає 6,5 млн тон зерна, яке виробники, називають уже неякісним.

Через пізню весну у багатьох місцях намокли озимі культури, які було пізно пересівати ярими. До того ж одразу вдарила спека, тому був би недобір зерна.

Озимі зернові сіють з осені, тому до весни культури сягають хорошого рівня розвитку. У цьому році зернові добре перезимували з мінімальними проблемами. Чого не можна сказати про ярові культури, особливо – ячмінь: пізня суха весна призвела до недосіву близько 100 тис. га.

Також подорожчання на 20-25% головного продукту для українців пов’язують з імпортною ціною на зерно. Так, Президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич заявив, що українське зерно – експортна продукція, вартість якої прив’язано до імпортної ціни. Остання дорожчає щороку приблизно на 20%. Так само і складові хліба додають у ціні до 25%, ростуть ціни на паливо, мінеральні добрива, енергоносії. Усе більші витрати роблять випічку, борошно та макарони ледь не золотими.

Таким чином, усі перераховані фактори сприяють активному підвищенню ціни на пшеницю та продукцію з неї в Україні та за її межами.


    Повернутися до списку новин