Нетрадиційні засоби захисту рослин


Технологічний захист рослин по-японськи

У Японії урожай польових культур захищають від диких тварин за допомогою робота, який працює від енергії сонця. Електронне створіння назвали «Супер Монстр-вовк», він покликаний відлякувати диких кабанів страхітливою зовнішністю та страшними звуками.

Небажану наявність тварин поблизу посівів визначають вбудовані у робота датчики, які «оживляють» монстра: починають лунати гучні крики, ревіння й завивання. Бонусом до моторошного звуковому супроводу є голова, що обертається зі сторони у сторону, очі якої зловісно світяться червоним.

Звукові здібності чудища – можливість відтворювати до 48 звуків, які відлякують та які чутно у межах одного квадратного кілометра. Ціна технологічного чудо-захисника посівів польових культур – 4840 американських доларів.

За словами глави кооперативного с/г об’єднання поблизу містечка Кісарадзу, – мета створення робота – перешкоджати диким кабанам у пошкодженні польових культур. Завдяки роботу дикі парнокопитні не чинять шкоду міським жителем.

Дикі кабани – проблема для цілої японської префектури Тіба. Тварини тут відчутно шкодять сільськогосподарським культурам. До слова, вовки на території Японії вимерли ще у 19 столітті. Хижаки були основними природними ворогами кабана.

На щастя, роботизовані монстри, за словам фермера, справляються з завданням відлякування успішно – біля ферми кабани не з’являються.

Практика індійських фермерів: актриси та ляльки на варті рослин

Індієць Ченчу Редді для захисту посівів на полі використовує плакат з фотографією актриси Санні Леоне, яка перекочувала зі стандартних фільмів до кіно для дорослих. Незвичний «оберіг» фермер встановив безпосередньо коло поля.

Ченчу забобонний, тому визнав зображення спасінням урожаю від злих заздрісних очей сусідів і перехожих. Тепер зіваки милуються постером і не дивляться у бік сходів капусти й інших рослин на полі.

Індійський фермер говорить, що колись посіви на його земельній ділянці виглядали здоровими, а потім ситуація змінилась не на краще. Він припустив, що кожен перехожий кидає небажані погляди на його поле, розташоване поряд із дорогою. Коли Ченчу встановив фото з зображенням актриси, урожай на чотирьох гектарах знову почав тішити свого господаря. Трюк працює, ніхто не зазіхає на урожай.

Фермер з Індії не турбується через правоохоронців, які можуть змусити прибрати постер. Ченчу впевнений, що представники влади чи інших державних органів не приїдуть аби дізнатись про проблеми простого населення. Таким чином, на думку фермера, у правоохоронних органів не повинно виникнути жодних заперечень.

До речі, ляльки, зображення, що лякають, опудала – звична практика індійських фермерів у боротьбі за збереження урожаю на полі та його захист від реальних або уявних загроз. Однак, зазвичай засобами захисту рослин стають потворні зображення чи гравюри демонів.

Традиції та новації українських аграріїв

Опудало використовували й іноді продовжують використовувати у сільському господарстві, щоб відганяти птахів, які клюють урожай. Ефект відлякування чучелом посилюють елементи, що створюють шум або рух.

Поклоніння пантеону богів і богинь також було способом захистити посіви на полі. Наприклад, слов’яни у давнину з повагою ставились до богині землі та урожаю на ім’я Матір-Сира-Земля. Існував обряд прошення милості богині з участю босого старця, який розкидав на зорану землю зерна та просив хорошого урожаю.

Під час Русальної неділі, за легендами, можна було побачити русалок поблизу річок, на полях. Розповідали, що містичні створіння проводили обряд для захисту посівів. Міфологічні створіння начебто карали тих, хто працював у свято: витоптували проросле колосся, насилали зливи, посуху чи неврожай.

Сучасні аграрії в Україні надають перевагу перевіреним засобам захисту рослин українських й імпортних виробників: від бур’янів – гербіциди, від комах-шкідників – інсектициди тощо.

В асортименті інтернет-магазину компанії «Агро-Допомога» представлено препарати для різних польових культур – від соняшника та пшениці до льону й гороху. Якість препаратів підтверджена сертифікатами виробника. Є засоби захисту рослин у різних препаративних формах – порошок, гранули, розчинний концентрат та ін. Хімікати розрізняються за дією на шкідливі для урожаю організми, за термінами застосування.


Повернутися до списку новин